בית-ספר לאקטיביזם חומל

כי חלומות צריך להגשים

אנחנו חיים בזמנים יוצאי-דופן בהיסטוריה האנושית, מתמודדים עם אתגרים שדורות קודמים לא ניצבו בפניהם. אלה זמנים הקוראים לכולנו להשתנות בעצמנו ולסייע זה לזו להשתנות בדרך להחלמת ותיקון חברה ועולם.

בית-ספר לאקטיביזם חומל, אשר נוסד בשנת 2020, הוקם על-מנת לפתח תורות למידה שייסעו בקידום טרנספורמציות אישיות וחברתיות, תוך דגש על הגשמת התורות הללו הלכה למעשה.

בית הספר משלב לימוד של חכמה עתיקה ומודרנית ושואב השראה מפילוספיות מזרחיות ומערביות כאחד, על-מנת לסייע למנהיגות ומנהיגים בכל המגזרים ובכל הגילאים, להתמודד עם האתגרים של המאה ה-21 ולהפוך את התורות לכלים יישומיים בכל תחומי החיים - החינוך, הבריאות, הרווחה, הכלכלה והביטחון.

מתוך הכרה בחשיבותה הרבה של האקדמיה לפיתוח וטיפוח המחשבה האנושית, יפעל בית-הספר לאקטיביזם ליצירת שיתופי-פעולה עם מוסדות אקדמיים מובילים בארץ ובעולם.

16 הקווים המנחים (The 16 Guidelines) היא תוכנית שפותחה על-ידי הארגון לפיתוח חמלה וחכמה (FDCM – Foundation for Developing Compassion and Wisdom).

16 הקווים המנחים הינן מידות אוניברסליות המסייעות לנו לגדול ולהיות בני-אדם אכפתיים, חומלים ולחיות חיים של משמעות. מטרת התוכנית היא לסייע לאנשים לבסס אושר ארוך טווח ותחושת סיפוק לעצמם ולאחרים. כל קו מנחה מייצג ערך אוניברסלי המבוסס על חמלה וחכמה. חמלה היא עמדה מרכזית המובילה לאושר אישי וקולקטיבי. חכמה, המוגדרת כהבנה של תודעתנו ושל המציאות של העולם, היא חיונית לפיתוח חמלה.

16 הקווים המנחים מציעים, כי על-מנת לשנות את הדרך בה אנו חווים את העולם, עלינו להקדיש תשומת לב מעמיקה ל: דרך בה אנו חושבים; לדרך בה אנו פועלים;  לדרך בה אנו מתקשרים; ולדרך בה אנו מוצאים משמעות.

אלפי אנשים ברחבי העולם מצאו שלימוד ואימון בתוכנית הביאו להם אושר וסיפוק בחייהם האישיים והמקצועיים. לאור השותפות ברוח בין תוכנית זו למטרות "בית חולמים" בכלל ובית-הספר לאקטיביזם בפרט, סוכם על הבאת התוכנית לישראל, בשותפות עם קבוצת שנטידווה FPMT ישראל ועם ארגונים נוספים שלהם השקפות ומטרות דומות. מפגש לימוד ראשון מתוכנן לאחר חגי תשרי של שנת 2020.

 

תוכנית 16 הקווים המנחים

לתרומות

ניוזלטר

כתבו לנו

עקבו אחרינו

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

צרו קשר עם בית חולמים