בית-ספר לאקטיביזם

כי חלומות צריך להגשים

אנחנו חיים בזמנים יוצאי-דופן בהיסטוריה האנושית, מתמודדים עם אתגרים שדורות קודמים לא ניצבו בפניהם. אלה זמנים הקוראים לכולנו להשתנות בעצמנו ולסייע זה לזו להשתנות בדרך להחלמת ותיקון חברה ועולם.

בית-ספר לאקטיביזם, אשר נוסד בשנת 2020, הוקם על-מנת לפתח תורות למידה שייסעו בקידום טרנספורמציות אישיות וחברתיות, תוך דגש על הגשמת התורות הללו הלכה למעשה.

בית הספר משלב לימוד של חכמה עתיקה ומודרנית ושואב השראה מפילוספיות מזרחיות ומערביות כאחד, על-מנת לסייע למנהיגות ומנהיגים בכל המגזרים ובכל הגילאים, להתמודד עם האתגרים של המאה ה-21 ולהפוך את התורות לכלים יישומיים בכל תחומי החיים - החינוך, הבריאות, הרווחה, הכלכלה והביטחון.

מתוך הכרה בחשיבותה הרבה של האקדמיה לפיתוח וטיפוח המחשבה האנושית, יפעל בית-הספר לאקטיביזם ליצירת שיתופי-פעולה עם מוסדות אקדמיים מובילים בארץ ובעולם.

16 הקווים המנחים (The 16 Guidelines) היא תוכנית שפותחה על-ידי הארגון לפיתוח חמלה וחכמה (FDCM – Foundation for Developing Compassion and Wisdom) אשר מטרתה לעזור לאנשים בכל מקום לפתח את יכולתם המולדת לחמלה וחכמה, על-מנת לחיות חיים שמחים, שלווים ומועילים לעצמם ולחברה.

אלה הן למעשה מצוות מוסריות אשר נוגעות בנושאים שמפרידים את העולם המודרני. הן מזוהות מיד על-ידי אנשים בכל הגילאים, הרקעים והתרבויות ומהוות שער לאושר אישי, משפחתי וקהילתי.

16 הקווים המנחים מציעים, שאלה לא עושר חומרי, מוניטין ומעמד, או אפילו נוחות ובריאות טובה, שיביאו לנו אושר יציב ומתמשך. אלא, הם מציעים כי על-מנת לשנות את הדרך בה אנו חווים את העולם, עלינו להקדיש תשומת לב מעמיקה ל: דרך בה אנו חושבים; לדרך בה אנו פועלים;  לדרך בה אנו מתקשרים; ולדרך בה אנו מוצאים משמעות. 16 הקווים המנחים הינן מידות אוניברסליות מוכרות ועמוקות המסייעות לנו לגדול ולהיות בני-אדם אכפתיים, חומלים ולחיות חיים של משמעות.

אלפי אנשים ברחבי העולם מצאו שלימוד ואימון בתוכנית הביאו להם אושר וסיפוק בחייהם האישיים והמקצועיים. לאור השותפות ברוח בין תוכנית זו למטרות "בית חולמים" בכלל ובית-הספר לאקטיביזם בפרט, סוכם על הבאת התוכנית לישראל, בשותפות עם קבוצת שנטידווה FPMT ישראל ועם ארגונים נוספים שלהם השקפות ומטרות דומות. מפגש לימוד ראשון מתוכנן לאחר חגי תשרי של שנת 2020.

 

תוכנית 16 הקווים המנחים

לתרומות

ניוזלטר

כתבו לנו

עקבו אחרינו

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

צרו קשר עם בית חולמים